प्युठान, १७ साउन
बाढी र पहिरो पछि प्युठानका १३ गाविस सञ्चार र विद्युत विहिन वन्न पुगेका छन । लगाताकारको बाढी र  पहिरोसँगै जिल्लाका लुङ, अर्खा, रजवारा, तोर वाङ, ओखरको ट, वादीकोट, नारीको ट, बांगेमरो ठ, तुषारा र  छिवाङ पछिल्लो  पाँच दिनदेखि विद्युत र  सञ्चार विहीन भएका हुन । त्यस्तै  खुङ, फोप्ली र  मजकोट गाविसमा पनि विद्युत सेवा अवरुद्ध रहेको  छ।

Pahiro ती क्षेत्रमा दूर सञ्चार  सेवा दिँदै  आएका नेपाल टेलिकम र  एनसेल विद्युत आपूर्ति बन्द भएसँगै  सेवा दिन नसकेपछि विदेशमा रहेका आफन्तहरुले घरपरिवार र गाउँको खवर वुझ्नवाट वन्चित भएका छन ।

लगातारको  बाढी र  पहिर ो का कार ण दम्तीमा र हे को  १ सय ३२ के भी विद्युत प्रसार ण लाइनअन्तर्गत र हे को  ३३ के भी प्रसार ण लाइनको  तार  झिमरुक खो लाले  बगाएपछि विद्युत आपूर्ति बन्द भएको  हो ।

ने पाल विद्युत प्राधिकर ण प्युठान शाखा प्रमुख कृष्णहरि  दाहालले  खो ला बढे काले  तार  तान्न सक्ने  अवस् था नर हे को  र  बहाव कम भएमा तत्काल विद्युत आपूर्ति गर्न सकिने  बताउनुभयो  । बाढी पहिर ो बाट अत्यधिक प्रभावित भएका विभिन्न ठाउँमा अहिले  विद्युतसँगै  सञ्चार  से वा पनि अवरुद्ध हँुदा स् थानीयबासी थप समस् यामा पर े का छन ।।