सन्तोषकुमार गुप्ता
भालुवाङ्ग २७ चैत
भालुुवाङ्गमा आज देखि सञ्चालन हुन लागेको न्यू ईएर टफी टी—12 नकाउट क्रिकेट प्रतियोगिताको सम्पूर्ण तयारी पुरा भएको छ । नयाँ बर्ष २०७३ सालको अवसरमा प्रत्येक बर्ष झै यस बर्ष पनि देश व्यापी खुल्ला न्यू ईएर टफी टी—12 नकाउट क्रिकेट प्रतियोगिताका आयोजना गरिएको आयोजक संयुक्त युवा क्लव भालुवाङ्गले जानकारी दिएको छ ।
kriक्लबका अध्यक्ष मोहम्मद हासेनले राप्ती अञ्चलको प्रवेशद्धार समेत रहेको भालुवाङ्ग ठाउँ पहिचान राष्ट्रिय स्तर सम्म पु¥याउन तथा क्रिकेट खेलको माध्यमबाटै सक्षम क्रिकेट खेलाडी उत्पादन गर्ने उद्देश्यले प्रत्येक बर्ष झै यस बर्ष पनि क्रिकेट प्रतियोगिताका आयोजना गर्न लागेको जानकारी दिनुभयो । आगामी बैशाख २ गते सम्म सञ्चालन हुने क्रिकेट प्रतियोगितामा दाङ्ग सहित बाँके, कपिलबस्तु, प्यूठान र अर्घाखाँचीबाट गरी १६ वटा टिमले नाम दर्ता गराईसकेका छन ।

प्रतियोगितामा प्रथमलाई नगद २२ हजार २ सय २२ र दोस्रोलाई नगद ११ हजार १ सय ११ रुपैयाँ सहित प्रमाण—पत्र र अन्य पुरुस्कार समेत प्रदान गरिनेछ । आज बिहान ८ बजे उद्घाटन गरिने प्रतियोगितालाई भव्य तथा सभ्य बनाउन पत्रचार, सुरक्षा व्यवस्थापन, खेलमैदानको तयारी, स्वम्सेवक व्यवस्थापन लगायत आन्तरिक सम्पूर्ण तयारी पुरा भएको क्लबले जनाएको छ ।

प्रतियोगितामा प्रत्येक दिन चार वटा समूह बीच प्रतियोगिता गराईने क्लबले जनाएको छ । यसैबीच शनिबार हुने क्रिकेट प्रतियोगिताको उद्घाटन कार्यक्रममा उपस्थीत भई दिन स्थानिय राजनितिक दल, स्थानिय संघसंस्था, सम्बन्धि सरकारी तथा गैरसरकारी निकाय, सुरक्षाकर्मी, सञ्चारकर्मी, खेलप्रेमी सबैमा अनुरोध समेत गरेको छ । प्रतियोगिता नेपाल राष्ट्रिय माध्यमिक विद्यालय भालुवाङ्गको खेल मैदानमा हुने छ ।।