इन्द्रेणी संवाददाता
रोल्पा, १३ असार ।
ललित साहित्य परिषद्, रोल्पाले कवि पुरण क्षेत्रीलाई अभिनन्दन गर्ने भएको छ । परिषद्को आज लिबाङमा बसेको बैठकले कवि क्षेत्रीलाई अभिनन्दन गर्ने निर्णय गरेको हो । यस वर्षको भानु जयन्तीको अवसरमा लिबाङमा एक कार्यक्रमको आयोजना गरी क्षेत्रीलाई अभिनन्दन गरिने परिषद्का अध्यक्ष ओम केसीले जानकारी दिए ।feature

बैठकले अभिनन्दित हुने कवि क्षेत्रीको व्यक्तित्वमाथि प्रकाश पार्ने जिम्मा मौसम रोकामगरलाई दिने निर्णय गरेको छ । लिबाङ–४, रोल्पा निबासी कवि क्षेत्रीको ‘जलजलाको नूतन सन्देश’ र ‘देशले हाम्रो उत्साह खोजिरहेछ’ कवितासङ्ग्रह प्रकाशित छन् ।

ललितले हरेक वर्ष एक जना स्रष्टालाई भानुजयन्तीको अवसरमा अभिनन्दन गर्दै आएको छ । यसअघि परिषद्ले १२ जना विभिन्न स्रष्टाहरुलाई सम्मान गरिसकेको छ । यस्तै बैठकले भानु जयन्तीको अवसरमा कविता प्रतियोगिता गर्ने निर्णय गरेको छ । जिल्लामा क्रियाशील साहित्यिक संघसंस्थाहरुसँग समन्वय गरी भानुजयन्ती मनाउने र सोही अवसरमा प्रतियोगिता सम्पन्न गर्ने निर्णय भएको छ ।

यसैविच,  नेपाल मुक्तक प्रतिष्ठान रोल्पा शाखाले मुक्तककार लोकेन्द्र सेन ‘सिम्पल कान्छा’को मुक्तकसङ्ग्रह प्रकाशन गर्ने भएको छ । शाखा अध्यक्ष देवी गुरुङको अध्यक्षतामा बसेको बैठकले सिम्पल कान्छाको ‘खुकुरी’ मुक्तकसङ्ग्रह प्रकाशन गर्ने निर्णय गरेको हो । शाखाका सचिव समेत रहेका सिम्पल कान्छाको यस अघि ‘अचानो’ मुक्तकसङ्ग्रह प्रकाशन भइसकेको छ ।।