इन्द्रेणी संवाददाता
दाङ, १२ जेठ
दाङसहित र ाप्तीका उद्यो ग वाणिज्य संघहरुले  दाङको  जिल्ला विकास समितिको  नाममा लिइँदै  आएको  दो हो र ो  कर  खार े ज गर्न माग गरेका छन ।karजिल्ला विकास समितिले  लिँदै  आएको  कर का विषयमा छलफल गर्न तुलसीपुर मा भएको  कार्यक्रममा सहभागी संघका अध्यक्षहरुले  जिल्ला विकास समितिको  नाममा उठाइएको  दो हो रो  कर का कार ण उपभो क्ता मर्कामा पर े को  भन्दै  सो  कर  खार े ज गर्न माग गरेका हुन ।

अन्य जिल्लामा उत्पादन भएका सामानको  ढुवानी गर्दा पनि दाङले  कर  लिँदा व्यवसायीहरुले  दो हो र ो  कर  तिर्नु पर े को  उनीहरुको भनाइ छ । अन्य जिल्लामा उत्पादन भएको  सामान ल्याउँदा दाङको  बाटो  भएर  हिँडे कै  भर मा जिविसले कर  उठाउने  गर े को  उनीहरुले वताएका छन । र ो ल्पा, सल्यान, रुकुम, दाङ र  प्युठान उद्यो ग वाणिज्य संघका अध्यक्ष तथा प्रतिनिधिहरुले  अन्य जिल्लामा नलिइएको  कर  दाङमा मात्र लिने  काम भइर हे काले  प्रशासनले  कार वाही गर्नुपनेर्  माग गर े का छन ।

दो हो र ो  कर को  विषय समाधान नभए उपभो क्ताहरु त्यसको  बिरुद्धमा उत्रने  चे तावनी समेत दिइएको छ । अनाधिकृत रुपमा लगाइंदै आएको कर हटाउन तत्काल पहल गर्ने तथा समस्या समाधानका लागि दाङ उद्योग वाणिज्य संघको समन्वयमा यहि १३ गते जिविस दाङमा निर्णायक छलफल समेत गनरिने भएको छ ।।