४ जेठ, काठमाडौं ।
संघीय गठवन्धनले आजबाट बालुवाटार घेराउ गर्ने भएको छ । लगातार दुई दिन सिंहदरवार घेराउ गरेको गठवन्धनले बालुवाटार घेराउ गर्ने निर्णय गरेको हो । गठवन्धनको सोमबार अपराहृन बसेको बैठकले मंगलबार विहान १० बजे बालुवाटार घेराउ गर्ने निर्णय गरेको हो ।online

माग सम्बोधन गर्न प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई दबाव दिने भन्दै बालुवाटार घेराउ गर्न लागिएको गठवन्धनले जनाएको छ ।

गटबन्धनले बुधबार शान्तिबाटिकामा बिरोध सभा गर्ने निर्णय गरेको छ । गठबन्धनले सोमबार सिंहदरबार घेराउका क्रमममा माइतीघरमा सामान्य झडप भएको थियो ।

गठबन्धनले आन्दोलनमा सरकारी दमन भएको भन्दै त्यसको निन्दा र भत्र्सना गरेको छ । यसैबीच जिल्ला प्रशासन कार्यालय काठमाडौंले सुरक्षा संवेदनशीलतालाई दृष्टिगत गरी प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटार आसपासका महत्वपूर्ण स्थानमा निषेधित क्षेत्र तोकेको छ ।

जिल्ला सुरक्षा समितिको बैठकले सोमबार रातिदेखि लागू हुने गरी थप संवेदनशील क्षेत्रमा अर्को आदेश नभएसम्मका लािग निषेधित क्षेत्र तोकेको हो ।