लगातारको बर्षाका कारण दाङको बाघमारे देखी सल्यानको हाँडि जोडन सडक खण्डमा पहिरो खस्दा यातायात सेवा अबरुद्ध भएको छ । वर्षाका कारण सोही सडक खण्ड अन्तरगत पेदीखेला भन्ने ठाउमा पहिरो खस्दा यातायात सेवा अबरुद्ध भएको हो । दाङ वाघमारे गाविस ८ मा पर्ने ठुलोपैरो, हावाखाने डाँडा भन्ने स्थानमा पहिरो झर्दा र वाढीले बाटो कटान गर्दा गाडीहरु चल्न नसकेको स्थानिय रमेश परियारले जानकारी दिनुभयो । गाडि नचल्दा स्थानियको आवत जावतमा समस्या भएको छ ।

13731673_150713325356851_250462951528990160_nयस्तै बर्षाकै बाघमारे ८ कै कल्पना टमटाको टिनले छाएको घर भत्किएको छ । घर भत्किला घरमा रहेका लत्ताकपडा, अन्नपात र अन्य सामान पुरिदा १ लाख ५० हजार वरावरको क्षति भएको छ । घर भत्किएपछि ४ जनाको परिवारको विचल्लि भएको छ । उनीहरु अहिले छिमेकीको घरमा बसिरहेका छन् ।

यस्तै सोही ठाँउको पेदिखोला सिचाइँ कुलोमा पहिरोले क्षति पु¥याएको परियाले वताउनुभयो । गत वर्ष जलवायु परिवर्तन कार्यक्रमको सहयोग अन्तर्गत ५ लाख ८८ हजार रुपैयामा निर्माण गरिएको सिचाइ कुलो भत्किएपछि कुलोको पानी वाटो र वस्तीमा बग्दा बाटो र खेतारी कटान भएको हो ।।