इन्द्रेणी संवाददाता
घोराही, असार ३० ।
ग्रामीण क्षेत्रमा शिक्षाको पहुच पु¥याउन सहयोग गरेको भन्दै दाङको सौडियार गाविसस्तरीय सामुदायिक अध्ययन केन्द्र पुरस्कृत भएको छ । जिल्ला शिक्षा कार्यालय दाङले समुदायमा शिक्षाको पहुँच पु¥याउन महत्वपुर्ण भुमिका खेलेको भन्दै दाङका तिन दजर्न सामुदायिक अध्ययन केन्द्रहरु मध्येवाट सौडियार–७ सौडियार स्थित सौडियारको सामुदायिक अध्ययन केन्द्रलाई पुरस्कृत गरेको हो ।saudiyar

शिक्षा कार्यालयले उत्कृष्ट सामुदायिक अध्ययन केन्द्ररुपमा पुरस्कृत गर्दै प्रोत्साहनस्वरुप ५० हजार रुपैया प्रदान गरेको छ । हरेक वर्ष जिल्लामा विभिन्न सामुदायक अध्ययन केन्द्रहरुले गरीरहेको कार्य सम्पादन, विविध गतिविधिलाई आधार बनाएर उत्कृष्ट सामुदायिक अध्ययन केन्द्रकारुपमा शिक्षा कार्यालय दाङले पुरस्कृत गर्दै आएको छ ।

सामुदायिक अध्ययन केन्द्रले गर्ने कार्य सम्पादन, वार्षिक गतिवीधि तथा अन्य रचनात्मक तथा सिर्जनात्मक कार्यहरु गरेवाफत यसवर्ष सौडियारको सामुदायिक अध्ययन केन्द्रलाई उत्कृष्ट सामुदायिक अध्ययन केन्द्रकारुपमा पुरष्कृत गरीएको सहायक जिल्ला शिक्षा अधिकारी रुद्रप्रशाद रेग्मिले बताउनु भयो । जिल्लाभरीका सामुदायिक अध्ययन केन्द्रहरुमा दोस्रो स्थान हासिल गरेको सौडियार सामुदायिक अध्ययन केन्द्रले कार्यालयवाट सामुदायक अध्ययन केन्द्र सुदृढिकरण कार्यक्रम अन्र्तगत प्रोत्साहक स्वरुप प्राप्त गरेको पुरस्कार सुचना केन्द्र र पुस्तकालय ब्यवस्थापनमा खर्च गर्नुपर्ने सहायक जिल्ला शिक्षा अधिकारी रेग्मिले बताउनु भयो ।

त्यस्तै मानपुर सामुदायिक अध्ययन केन्द्र मध्यपश्चिम क्षेत्रमा तेस्रो स्थान हासिल गरेको छ । मध्यपश्चिम क्षेत्रमा उत्कृष्ट कार्य गरेको भन्दै उक्त सामुदायिक अध्ययन केन्द्रले ५० हजार पुरस्कार प्राप्त गर्नुका साथै जिल्लाका सामुदायिक अध्ययन केन्द्रमा पहीलो स्थान हासिल गरेको छ । सहायक जिल्ला शिक्षा अधिकारी रेग्मिले सनराईज सामुदायिक अध्ययन केन्द्र धनौरी तेस्रो र सामुदायिक अध्ययन केन्द्र उरहरीले चौथो स्थान हासिल गरेर प्रोत्साहनस्वरुप ५० हजार रुपैया पुरस्कार प्राप्त गरेको जानकारी दिनु भयो ।।