dxfdGqL sf]O{/fnfåf/f cWoIf bfxfnnfO{ awfO{ lrtjgsf] e/tk'/ ljdfg:yndf d+unaf/ g]skf dfcf]jfbL s]Gb|sf cWoIf k'iksdn bfxfn …k|r08ÚnfO{ kf6L{ PsLs/0fsf] ;xdltkl5 awfO{ lbg'x'Fb} sfFu|];sf dxfdGqL zzfFs sf]O{/fnf . t:jL/ M gf/fo0f 9'+ufgf, /Tggu/-lrtjg_, /f;;

चितवन, ८ फागुन । नेपाली काँग्रेसका महामन्त्री डा शशांक कोइरालाले पार्टीको नेतृत्व परिवर्तन हुनुपर्ने बताउनुभएको छ । चितवनको भरतपुर विमानस्थलमा आज पत्रकारसँग संक्षिप्त कुरा गर्नुहुँदै उहाँले भन्नुभयो, “पार्टीको नेतृत्वसमेत परिवर्तन गर्नुपर्छ, त्यो अधिवेशनबाट हुन्छ ।”

dxfdGqL sf]O{/fnfåf/f cWoIf bfxfnnfO{ awfO{ lrtjgsf] e/tk'/ ljdfg:yndf d+unaf/ g]skf dfcf]jfbL s]Gb|sf cWoIf k'iksdn bfxfn …k|r08ÚnfO{ kf6L{ PsLs/0fsf] ;xdltkl5 awfO{ lbg'x'Fb} sfFu|];sf dxfdGqL zzfFs sf]O{/fnf . t:jL/ M gf/fo0f 9'+ufgf, /Tggu/-lrtjg_, /f;;

 

वाम एकताको विषयमा पत्रकारले सोधेको जिज्ञासामा महामन्त्री डा कोइरालाले दुई ठूला पार्टी मिलेर गएपछि प्रतिस्पर्धा गर्न कठिन हुने बताउँदै “हामीलाई चुनौती छ, हामीले आफ्नो पार्टीलाई जोगाएर लानुपर्छ”, भन्नुभयो ।

अब काँग्रेस संगठित हुने सम्भावना बढिरहेको बताउँदै उहाँले यो एकताले पनि काँग्रेसलाई तपाईंहरु आफ्नो पार्टीलाई ठीक गर्नुस् भन्ने सन्देश दिएको छ भन्नुभयो ।महामन्त्री डा कोइरालाले पार्टी कमजोर भएको स्वीकार गर्दै पार्टी सुदृढीकरणको प्रक्रिया शुरु भइरहेको समेत दाबी गर्नुभयो ।

महासमिति र केन्द्रीय समितिको बैठक डाक्ने तयारीमा रहेको भन्दै उहाँले त्यसमा कमीकमजोरीबारे गम्भीर छलफल हुने धारणा व्यक्त गर्नुभयो । महामन्त्री डा कोइरालाले पार्टी संसदीय दलको नेतामा सभापति देउवा र प्रकाशमान सिंहले पनि चाहना राखेको भन्दै आफू सर्वसम्मतिमा भए मात्रै संसदीय दलको नेतामा जाने जिकिर गर्नुभयो । चुनाव हुने अवस्थामा भने नजाने उहाँले प्रस्ट्याउनुभयो ।

महामन्त्री डा कोइरालाले काँग्रेसले चुनावका बेलामा केही दलसँग सहकार्य गरेको जानकारी दिँदै अब विभिन्न दल मिल्ने विषयमा काँग्रेस गम्भीर रुपमा अघि बढ्ने बताउनुभयो ।रासस