रेखा मगर
दाङ, ३ असार
यस वर्षको एसएलसी परिक्षामा दाङवाट ९७ दशमलव ९१ प्रतिशत परिक्षार्थी उत्तीर्ण भएका छन । ति मध्य अधिकांश परिक्षार्थीहरु सि ग्रेडमा उत्र्तिण भएका छन ।ssss

नियमिततर्फ सवैभन्दा वढि ४० देखि माथि र ५० भन्दा कम २ दशमलव ० जिपिए अर्थात सी ग्रेडमा २ हजार ८९ जना परिक्षार्थीहरु उत्र्तिण भएका हुन । जुन २२ दशमलव ३० प्रतिशत हो ।

जिल्ला शिक्षा कार्यालय दाङका अनुसार सी प्लस मा १ हजार ९ सय २६ अर्थात २० दशमलव ५६, डि प्लसमा १ हजार ७ सय ८४ अर्थात १७ दशमलव ९८ प्रतिशत र डि मा २ सय जना उत्तीण भएका छन ।

यसैगरी ए मा ७ सय ८४ अर्थात ८ दशमलव ३७, ए प्लसमा १ सय ७४ अर्थात १ दशमलव ८५ प्रतिशत, बि प्लसमा १ हजार ३ सय ७१ अर्थात १४ दशमलव ६४ प्रतिशत, बि मा १ हजार ३ सय ३७ अर्थात १४ दशमलव २७ प्रतिशत र इ ग्रेडमा एक जना उत्र्तिण भएका छन ।

डि प्लस र इ ग्रेडमा उत्र्तिण भएका परिक्षार्थीले अव मौका परिक्षा परिक्षा दिनुपर्नेछ । दाङबाट १४ हजार ३ सय ८६ जनाले परिक्षा दिएकोमा २ सय १ जनाले फेरी मौका परिक्षा दिनुपर्ने अवस्था आएको जिल्ला शिक्षा अधिकारी रमेश मैनालीले जानकारी दिनुभयो । विगत वर्ष जस्तो पास फेल नभएर ग्रेडिङ सिस्टम हुँदा जिल्लाको नतिजा निकाल्नमा केहि समस्या भएको छ ।

यसैविच, यसवर्ष देखि लागु भएको ग्रेडिङ सिस्टमले विद्यार्थीहरुमा पठन संस्कृतिको विकास हुनुका साथै आत्मल वढेको र नतिजामा पनि राम्रो प्रभाव परेको शिक्षा कार्यालयले जनाएको छ । जिल्लाको उत्कृष्ट विद्यालय र परिक्षार्थीको नाम पनि छिटटै घोषणा गरिनेछ ।

यसैविच, डि र इ मा उत्तीर्ण हुने परिक्षार्थीहरुको मौका परिक्षा आगामी साउन १४ गतेदेखि २१ गतेसम्म हुनेछ । मौका परिक्षामा देशभर नियमिततर्फ एक लाख ८ हजार ३ सय २६ र आंशिकतर्फ ३९ हजार २ सय ५७ जना रहेका छन ।।