इन्द्रेणी संवाददाता
रुकुम, २१ जेठ
रुकुममा जातीय छुवाछुतमुक्त जिल्ला बनाउने  अभियानले  तीब्रता पाएको  छ । आगामी साता रुकुमका ६ वटा गाविसलाई जातीय छुवाछुतमुक्त क्षे त्र घो षणा गर्न लागिएको  छ ।

fa जिल्लाको  मुरु गाविसलाई जे ठ २३ गते , पे उघालाई २४ गते  र  चौ खाबाङ गाविसलाई २५ गते  जातीय छुवाछुतमुक्त गाविस घो षणा गर्न लागिएको  हो ।

यस् तै  घे त्मा, आठबीसडाँडागाउँ र  आठबीवसको ट गाविसलाई एकै दिन जे ठ २६ गते  जातीय छुवाछुत मुक्त क्षे त्र घो षणा गरि ने  जिल्ला विकास समितिअन्तर्गत दलित समन्वय समिति रुकुमका उपाध्यक्ष टे कबहादुर  ने पालीले  जानकार ी दिनुभयो ।

कार्यक्रमलाई सम्बो धन गर्न संसदको  सार्वजानिक ले खा समितिका सभापति जनार्दन शर्मा, सांसद दलजित सिर्पाली, र ाष्ट्रिय दलित आयो गका अध्यक्ष मानबहादुर  ने पाली लगायत रुकुम जाने  कार्यक्रम छ । र ाज्यले  दे शलाई नै  छुवाछुतमुक्त घो षणा गर े पनि व्यवहारि क नभएको  भन्दै  छुवाछुतमुक्त गाविस घो षणा गर्न लागिएको हो ।

यस अघि जिल्लाका चुनवाङ, मग्मा, पुर्तिमकाँडा, गो तामको ट, महतलगायतका दजर्नबढी गाविसलाई छुवाछुतमुक्त घो षणा गरि सकिएको  छ ।।