इन्द्रेणी संवाददाता
दाङ, २०, जेठ
निजामति कर्मचारीको आधिकारीक ट्रेड युनियनको निर्वाचनमा काँगे्रस निकट नेपाल निजामति कर्मचारी युनियन (संघ) दाङसहित राप्तीका ४ जिल्लामा विजयी भएको छ । हिजो पहिलोपटक देशभर भएको निर्वाचनमा दाङ, सल्यान, रोल्पा र रुकुममा संघ विजयी भएको हो । दाङमा ४ सय मत प्राप्त गरी संघले विजयी हाँसिल गरेको छ ।CBA-Election_Pyuthan-1

यसैगरी २ सय ४० मत प्राप्त गरी एमाले निकट नेपाल निजामति कर्मचारी संगठन दोस्रो, ७९ मत प्राप्त गरी नेकपा माओवादी केन्द्र निकट नेपाल निजामति कर्मचारी संगठन निजामति तेस्रो भएको छ । यसैगरी, नेपाल मधेशी निजामति कर्मचारी मञ्चले २३ र राष्ट्रिय स्वतन्त्र कर्मचारी मिलन केन्द्रले ४ मत प्राप्त गरेको निर्वाचन समितिले जानकारी दिएको छ ।

कुल ९ सय मतदाता रहेको दाङमा ८ सय ३२ मत खसेको थियो भने ३० मत वदर भएको थियो । यसैगरी सल्यानमा कर्मचारी युनियन संघले १ सय ३९ मत लिएर विजयी भएको छ भने कर्मचारी संगठन १ सय २४ मत लिएर दास्रो भएको छ । यसैगरी, कर्मचारी संगठन निजामतिले ३९, मधेशी कर्मचारी मञ्चले ४ र कर्मचारी मिलन केन्द्रले ३ मत प्राप्त गरेका छन । यसैगरी रोल्पामा कर्मचारी युनियन संघले १ सय ४२ विजयी भएको छ भने कर्मचारी संगठनले ९० मत लिएर दास्रो भएको छ ।

ने पाल र ाष्ट्रिय कर्मचार ी संगठन निजामती ६६ मत प्राप्त गर ी ते स्रो , मधे श ६ र  मिलन के न्द्रले  तीन मत पाएका थिए । यसै गर ी रुकुममा पनि कर्मचार ी युनियन (संघ) एक सय ६३ मत लिएर विजयी भएको छ । कर्मचार ी संगठन निजामतीले  एक सय तीन र  निजामती कर्मचार ी संगठनले  ८२ मत प्राप्त गर े को  छ । उता प्युठानमा भने ने पाल निजामती कर्मचार ी संगठन दुई सय चार  मत प्राप्त गर ी विजयी भएको  छ ।
युनियनले  एक सय १८ मत प्राप्त गर े को  छ । कुल चार  सय तीन मतदाता र हे को  प्युठानमा तीन सय ७२ मत खसे को  थियो  । अब सात दिनभित्र आधिर कारि क टे «ड युनियन जिल्ला कार्यसमिति गठन हुने छन् । आधिकारि क टे «ड युनियनको  विधानअनुसार  विजयी हुने ले  अध्यक्ष, दो स्रो  हुने ले  उपाध्यक्ष र  ते स्रो  हुने ले  सचिव पद पाउने छन । त्यस् तै  प्राप्त मतका आधार मा सदस् य पद बाँडफाँड हुने छ ।।