Nepali Congress President Sher Bahadur Deuba speaking at a Legislature-Parliament in Kathmandu, on Sunday, July 24, 2016. Photo: RSS

काठमाडों, २१ माघ । नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवाले स्थानीय निकायको निर्वाचनमा काँग्रेसले जुनसुकै समयमा पनि निर्वाचनको मिति र समय घोषणा हुन सक्ने भन्दै कार्यकर्ताहरुलाई तयारीमा लाग्न बताएका छन् ।

Nepali Congress President Sher Bahadur Deuba speaking at a Legislature-Parliament in Kathmandu, on Sunday, July 24, 2016. Photo: RSS
भ्रातृ सङ्गठन नेपाल ट्रेड युनियन काँग्रेसको दुई दिने राष्ट्रिय परिषद् बैठकलाई शुक्रबार सम्बोधन गर्दै देउवाले व्यवस्थापिका–संसद्बाट स्थानीय निर्वाचनका लागि आवश्यक विधेयक पारित भइसकेको र निर्वाचन आयोगले पूर्णता पाएको सन्दर्भमा स्थानीय निर्वाचनको मिति जुनसुकै समयमा घोषणा हुनसक्ने बताए।

उनले संविधान कार्यन्यनका लागि निर्वाचन अनिवार्य भएको भन्दै त्यसका लागि छिटोभन्दा छिटो निर्वाचन गर्नुपर्ने आवश्यकता रहेको बताए । उनले भने,‘जुनसुकै मितिमा पनि चुनाव घोषणा हुन सक्छ तपाईंहरु तयारीमा लाग्नुस्।’ देउवाले जनताले दोस्रो संविधानसभाको निर्वाचनमा मत दिए जस्तै स्थानीय निर्वाचनमा पनि नेकालाई मत दिने विश्वास समेत व्यक्त गरे।