मनिष खड्का
रुकुम, १८ पुस । रुकुमको  रुकुमकोटदेखि बाग्लुङको  बुर्तिबाङसम्म बस से वा शुरु भएको  छ । सिस्ने  हिमाल बस तथा मिनीबस यातायात समितिले  पहिलो पटक बस सेवा सञ्चालन गरेको हो । आइतवार देखि औपचारिकरुपमा गाडी सञ्चालन भएको हो ।

inderenionlineयोसँगै  मध्यपहाडी लोकमार्गको  रुकुम–बाग्लुङ सडकखण्ड सञ्चालनमा आएको  छ । अब रुकुमबाट पहाडी बाटो  हुँदै  काठमाडौ ं जान सकिने  भएको  छ । बुर्तिवाङदे खि काठमाडौ सम्मको  यातायात यसअघि नै  सञ्चालनमा आइसके को  छ ।

आइतवार  एक कार्यक्रमबीच समितिका अध्यक्ष जनककुमार  बाँठाले  बस से वाको  उद्घाटन गरेका थिए । मध्यपहाडी लो कमार्गको  रुकुमकोट–बुर्तिबाङ खण्डमा बस सञ्चालन भएपछि जिल्लाका पूर्वी क्षे त्रका नागरि कलाई राजधानीलगायतका ठाउँमा पुग्न सहज हुने छ ।

मुसीको ट–बुर्तिबाङ गाडी सञ्चालन गनेर्  यो जना बनाइए पनि अहिले  तत्काललाई रुकुमको टबाट गाडी सञ्चालन गरि एको  समितिका कार्यालय प्रमुख सुधन श्रेष्ठले  जानकारी दिए । रुकुमको टबाट र  वुर्तिबाङबाट हरे क दिन बिहान ८ बजे  गाडी छुट्ने  उनले बताए ।

यो  सडक सञ्चालनमा आएसँगै  प्रदे श नम्बर  ४, ५ र  ६ सडक सञ्जालमा जो डिएका छन् । मध्यपहाडी लो कमार्गको  रुकुम खण्डमा मात्रै  एक सय २३ किलो मिटर  सडक र हेको  छ । अब रुकुमबाट बुर्तिवाङ जान सकिने  भएपछि त्यहा“बाट नजिक रहेको  ढोरपाटन शिकार  आरक्ष जानपनि सहज हुने छ ।

घोराही–रुकुमको ट बस सञ्चालनको  तयारी
मध्यपहाडी लो कमार्गअन्तर्गत मुसीको ट–रुकुमको ट सडक निर्माण भएपछि अब दाङको  घोराहीदे खि रुकुमको टसम्म बस सञ्चालन गनेर्  तयारी गरि एको  छ ।

चाँडै  घोराही–रुकुमको ट बस सञ्चालन गरि ने  राप्ती सार्वजनिक यातायात ब्यवसायी समितिका कार्यालय प्रमुख डा। लो कराज पराजुलीले  जानकारी दिए । नयाँ युगबोधबाट