शिवा डाँगी
सल्यान, १७ पुस । सल्यान धनवाङको कपुरकोट सेवा केन्द्र भित्र निर्माण भएको सार्वजनीक शौचालय व्यवस्थापन र सञ्चालनका लागी गाविसलाइ हस्तान्तरण गरिएको छ । आज आइतबार एक कार्यक्रमका विच धनवाङ गाउँ विकास समितीलाइ शौचालय हस्तान्तरण गरिएको हो ।

1f2ed7d8801092e95d574e46d99326dcखानेपानी तथा सरसफाइ डिभिजन कार्यालय, सल्यानको सहयोगमा सामुदायीक रेडियो, रेडियो कपुरकोट सल्यानले निर्माण गरेको दुइ कोठे पक्की शौचालय खानेपानी तथा सरसफाइ डिभिजन कार्यालयका डिभिजन प्रमुख शिव प्रसाद देवकोटाले गाविस सचिव टुकाराम ओलिलाइ हस्तान्तरण गरेका हुन् ।

सो अवसरमा बोल्दै उनले शौचालय निर्माण भन्दा त्यसको व्यवस्थापन र संचालनको समस्या हुने भएकाले यसतर्फ विशेष ध्यान दिनुपर्ने बताए । उनले भने– ‘सार्वजनीक सौचालयको सञ्चालनका लागी चुनौती हुने गरेको छ, पानीको व्यवस्था, सरसफाइ लगाएतका कामका लागी एक जना व्यक्तिको आवश्यकता पर्ने गर्छ, यसमा स्थानीय तहबाटै पहल हुनुपर्छ ।’

धनवाङका अलाबा सिनवाङ, रिम, गर्पा तथा फालावाङ, छिमेकी जिल्लाका केहि गाविसका सेवाग्राहि समेत कपुरकोट सेवा केन्द्रमा आउने भएकाले शौचालयको खाँचो रहेको थियो । र रेडियो कपुरकोटले खानेपानी तथा सरसफाइ डिभिजन कार्यालय, सल्यानको २ लाख ३७ हजार, जनश्रमदान ५९ हजार २ सय ५०, गाविसको प्राविधिक सहयोग गरि जम्मा २ लाख ९६ हजार २ सय ५० को लागतमा शौचालय निर्माण भएको हो ।