सल्यान, ११ जेठ
सल्यानको वाफुखोलामा हुन लागेको वाल विवाह रोकिएको छ । वाफुखोला गाविस ८ लेखटोलका १५ वर्षिय संजीव वली र सोही गाउँकी १७ वर्षिय रिता डाँगी बिच हुन लागेको विवाह शक्तिशाली महिला विकास केन्द्रको अगुवाईमा रोकिएको हो ।index
विवाहका लागि तयारी भएको खवर पाए पछि घरमा पुगेका स्थानीयहरुले वाल विवाह स्थगित गर्न लगाएका थिए । केटा केटीले आफुले राजी खुसी विवाह गर्न लागेको वताए पछि महिला समुहकी अध्यक्ष कल्पना खड्का, निर्मला कुमारी वलीले वाल विवाह र यसले पार्ने असरका वारेमा जानकारी दिए पछि केटा केटी दुवैले उमेर पुगे पछि विवाह गर्न मञ्जुर भएका छन् ।

आफुहरु उमेर नपुगन्जेल आ–आफ्नो घरमा वस्ने र उमेर पुगे पछि विवाह गर्ने संजीव वलीले वताऊनु भयो । विवाह गर्न पहल गरेको भन्दै महिला समुहले दश हजार जरिवाना समेत गरेको छ । केटाका वुवा सर्वजीत वलीलाई दश हजार जरिवाना गरिएको खड्काले बताउनु भयो ।

वाफुखोला गाऊ विकास समितिले गाविसमा वालविवाहलाई रोक लगाएको छ । गाविसको निति लागु गर्न शक्तिशाली महिला विकास केन्द्रले वाल विवाह गर्ने गराऊनेलाई कार्वाहीका लागि विभिन्न नियम समेत वनाएको समितिका अध्यक्ष कल्पना खड्काले जानकारी दिनु भयो ।।