इन्द्रेणी संवाददाता
दाङ, ९ पुस । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले संसदमा दर्ता भएको संविधान संसोधन प्रस्ताव संसदबाटै टुङग्याउनुपर्ने बताएका छन् । प्रेस सेन्टर दाङले आज दाङको घोराहीमा आयोजना गरेको पत्रकर भेटघाट कार्यक्रममा संसोधन प्रस्ताव संसदमा दर्ता भइसकेकाले यो फिर्ता नहुँने र पारित भएपनि फेल भएपनि संसदबाटै टुङगो लगाउनुपर्ने बताएका हुन् ।

dscn0926‘म प्रस्तावको हैसेतले पारित गराउने मै मेरो जोड हुन्छ तर, दर्ता भएको प्रस्ताव फिर्ता हुँदैन’, उनले भने, ‘पास भए पनि फेल भए पनि भोटिङ गरौं ।’ प्रधानमन्त्री दाहालले संसद अवरोध गर्नु लोकतान्त्रिक नभएको भन्दै प्रतिपक्षलाई प्रश्न गरे ।

संसोधन प्रस्ताव सबै दलको सहमतिमा ल्याइएको भन्दै यो छिटो या चाँडो पारित हुने उनले दावी गरे । अहिलेको मुख्य विषय संविधान संसोधन, महाभियोगको प्रक्रिया अघि वढाउनु, निर्वाचनसम्बन्धी विधेयकको काम अघि वढाउनु र तीन वटै निर्वाचनको मिति घोषण गर्नु भएको उल्लेख गर्दै यी विषयलाई टुङयाउन विषयमा सहमति नभए पनि प्रक्रियामा प्रमुख दलह सहमति हुनुपर्ने बताए ।

संविधान कार्यान्वयनका लागि सहमतिको विकल्प उल्लेख गर्दै प्रचण्डले सबै दल, मधेस र जनजातिलाई मिलाएर लैजाने उत्तम विकल्प संसोधन प्रस्ताप पारित गर्नुनै नभएको बताए ।

प्रधानमन्त्री दाहालले अरु एक प्रशंगमा आफू मुलुकलाई विकास र संमृद्धितर्फ लैजानेतर्फ लागेको बताए । नेपालमा शुरु भएको राष्ट्रिय गौरवका आयोजनाहरु आफूले निरक्षण अनुगमन गर्नुका साथै आवश्यक निर्देशन दिने गरेको भन्दै उनले सरकार मुलुकको आर्थिक एवं विकासको संमृद्धितर्फ जुटेको बताए । प्रधानमन्त्री दाहाल घोराहीमा हुने ५ नम्बर प्रदेशको बैठकलाई सम्बोधन गर्न यहाँ आएका हुन् ।