ओमप्रकाश गुप्ता
देउखुरी ३१ साउन ।
देउखुरीमा रहेको जखेरा ताल छेउछाउँमा वृक्षारोपन गरिएको छ । लमही नगरपालिका स्थित जखेरा ताल वरीपरी सोमवार एक कार्यक्रमका बिच वृक्षारोपण गरिनुका साथै तालमा माछाका भुरा समेत हालिएको छ । जखेरा शिवालय धार्मिक पर्यटन विकास संरक्षण प्रतिष्ठान लमहीको आयोजनामा प्रतिष्ठानका संस्थापक अध्यक्ष रामप्रसाद उपाध्यायको सहयोगमा ताल वरीपरी वृक्षारोपण गरिनुका साथै तालमा माछाका भुरा हालिएको हो ।kkkk तालको सौन्र्दयता बढाउन तथा बातावरण सफा स्वच्छ राख्न वृक्षारोपण गरिएको हो ।

साथै माछाबाट हुने प्राप्त आम्दनीले तालको संरक्षणमा खर्च गर्ने लक्ष्य समेत राखिएको छ । जखेरा सामुदायिक वन उपभोक्ता समुहले उपलब्ध गराएको सति साल, श्रीखण्ड, बेल, कुलमोड, कल्की, बर पिपल, सिसौ, रुद्राक्ष, कपुर गरि करिव ५ सय विरुवा ताल वरीपरीको खाली ठाउँमा रोपिएको छ । भने ग्रास, नैनी, कमनकार्प, सिल्र्भरकार्प र असला जातीका १ लाख ५० हजार माछाको भुरा तालमा हालिएको छ । जखेरा ताल संरक्षण समितिका सचिव बद्रीनाथ चौधरीको स्वागत मन्तव्यबाट सुरु भएको कार्यक्रमको सञ्चालन सञ्चारकर्मी ओमप्रकाश गुप्ताले गर्नु भएको थियो ।।