इन्द्रेणी संवाददाता

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको प्रमुख राजनीतिक सल्लाहकारमा विष्णु रिमाल नियुक्त भएका छन् ।

20180223_162933

शुक्रबार बिहान बसेको मन्त्रिपरिषद बैठकले एमाले पोलिटव्यूरो सदस्य रिमाललाई प्रमुख सल्लाहकारमा नियुक्त गर्ने निर्णय गरेको हो ।

रिमालले ओलीको अघिल्लो कार्यकालमा पनि राजनीतिक सल्लाकारको भूमिका निर्वाह गरेका थिए ।

संविधानसभाबाट संविधान जारी भएपछि ओली पहिलो पटक प्रधानमन्त्री बन्दा प्रमुख सल्लाहकार नियुक्त भएका बिष्णु रिमाल यसपटक पनि ओलीको रोजाईमा परे । मन्त्रिपरिषद् बिस्तार गर्नुअघि ओलीले रिमाललाई आफ्नो प्रमुख सल्लाहकार नियुक्त गर्नुले पनि ओलीका लागि महत्वपूर्ण व्यक्ति हुन् भन्ने बुझ्न कठिन छैन ।

एमाले पोलिटव्यूरो सदस्य बिष्णु रिमाल प्रधानमन्त्री ओलीका सदाबहार सहयोगी नेता हुन् । मजदूर आन्दोलनको नेतृत्व गरेर पार्टीमा स्थापित भएका रिमाल नेपाल ट्रेड युनियन महासंघ जिफन्टको अध्यक्ष पनि हुन् ।

पेशाले इन्जिनियर रिमाल सानो कदका ठूला नेता हुन् एमालेभित्र । नवौं महाधिवेशनमा रिमाल केपी ओली प्यानलबाट सचिवका उम्मेदवार थिए तर उनी पराजित भए । सचिवमा पराजित भए पनि केन्द्रीय सदस्य जितेका कारण उनी सिनियर पोलिटव्यूरो सदस्य तथा पार्टीको आर्थिक विभाग प्रमुख समेत छन् ।

आर्थिक मामिलामा पारदर्शी,विषयवस्तुलाई सजिलै बुझ्न सक्ने क्षमता र व्यवस्थापकीय कुशलताका कारण रिमाल ओलीको रोजाइमा परेको बालुवाटार स्रोतले जनाएको छ । रिमालले प्रधानमन्त्रीको तर्फबाट राजनीतिक र प्रशासनिक संयोजन गर्ने गर्न सक्ने भएकाले उनलाई प्रमुख सल्लाहकार बनाइएको हो ।