इन्द्रैणी संवाददाता
दाङ, १२ जेठ
केहिदिन पहिले दाङ धनौरीमा वोक्सीको आरोपमा एक वृद्धामाथि भएको कुटपिटको घटनावारे मानवअधिकार का क्षेत्रमा क्रियाशिल नियकायहरुले स् थलगत निर ीक्षण गर ेका छन ।dibbyaघटनास् थल धनौरी–१ चिलरि या पुगे र पीडित तथा पीडक परिवार र स्थानीयहरुसँग घटनाबारे जानकारी लिइएको हो ।

धनौ री–१ चिलरि याकी ६५ वर्षीया दिव्या चौ धरीमाथि बो क्सीको आर ो पमा कुटपिट भएको भन्ने सञ्चार माध्यममा समाचार आएको तर प्रहर ीले सामान्य कुटपिट गरेको भनी मुद्दा दर्ता गरे पछि अधिकार कर्मीहरुले घटनाको सत्यतथ्य बुझ्न स्थलगत निरीक्षण गरेका हुन ।

मानअधिकार सञ्जालका संयो जक के शवकुमार शर्मा, नागरि क समाज दाङका संयो जक टीकार ाम रेग्मी, महिला मानवअधिकार रक्षक सञ्जालकी के न्द्रीय सदस् य लक्ष्मी आचार्य, इन्से क जिल्ला प्रतिनिधि जे .एन. सागर , ओ र े क ने पालकी संयो जक तुलसा गिर ी, ओ सिएमसीकी फो कलपर्सन र ाधा पौ डे ल र महिला मानवअधिकार र क्षक अनिता पो ख्रे ल सहभागी टो लीले घटनास् थल, पीडित तथा पीडकका परि वार सँग छलफल गर े को थियो ।

सञ्जालले घटनाबार े आधिकारि क धार णा सार्वजनिक गर्ने जनाएको छ । यद्यपि प्रार म्भिक रि पो र्टका अनुसार पीडित, स् थानीयबासी र पीडक परि वार ले बो क्सीकै आर ो पमा दिव्या चौ धर ीमाथि कुटपिट भएको बताएका छन । यसै गर ी सञ्जालको टो लीले चौ धर ीमाथि बो क्सीकै आर ो पमा कुटपिट भए पनि जाहे र ी सामान्य कुटपिटको दर्ता गरि नु र कार वाही प्रक्रियाका सम्बन्धमा इलाका प्रहर ी कार्यालय तुलसीपुर का डिएसपी कृष्ण प्रसाइँसँग पनि छलफल गर े को छ ।।