कुसुम बि क
बर्दिया,८ कार्तिक । बर्दियाको कालिका रहेको सिवास पोख्रेलको कटेजमा हिजो दिउसो ३ बजेको समयमा जुवा खेलिरहेको अवस्थामा जुवाको खाल बाट १ लाख ३२ हजार नगद रकम सहित १५ जना जुवाडे पक्राउ परेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय बर्दियाका प्रहरी उपरिक्षक नेत्रमणि गिरीले बताउनु भएको छ । उहाका अनुसार उक्त कटेजमा हारजित हुनेगरी जुवा खेलिरहेको सुचना पाउन साथ जिल्ला प्रहरी कार्यालय बर्दिया र प्रहरी कार्यालय कालिका को सयुक्त टोलीले नगद सहित उनीहरुलाई पक्राउ गरेको  बताइउको छ  ।

Juwade-300x210पक्राउ पर्नेहरुमा कालिका गाविस ८ का ४६ वर्षिय टेक बहादुर राना,७ का ३१ बर्षिय कृष्ण ऐरि भण्डारी,८ का २१ बषिय प्रदिपराज थपलिया,सोहि ठाउका २५ बषका सजय घिमिरे ,८ कै ३० वर्षका गोपाल बि क, २ का मनोज जैसवाल ,५का २६ वर्षिय रुकेश सुनार ,९ का ३२ बर्षिय लेखराज भराइ,६ का ३३ बर्षका मडीराज पौडेल ,३ का ४४ बर्षका गम्भीर रानाभाट,८ का ४० बर्षका खडानन्द ढकाल,८ का ३६ बर्षका गोपाल परियार,८ का ३५ बर्षका जिवन रानाभाट,३ का ३२ बर्षिय लौटन थारु र कालिका ५ का ३६ बर्षिय महादेव श्रेष्ठ पक्राउ परेका हुन् ।

दशै सकिएर तिहार आउदा बर्दियामा जुवा खेल्ने र खेलाउने संख्या बढिरहेको बताइएको छ ।बर्दियाको सानोश्री ताराताल,बबइ नगरपालिकाको भुरिगाउ,शिवपुर,ठाकुरद्धारा,बासगढी नगरपालिका लगाएतका ठाउमा पनि जुवातास खेल्ने गरेको स्थानिय बासीले बताएका छन् । प्रहरीले यसको नियन्त्रण गर्न आफूहरु लागि परिरहेको बताएको छ ।