काठमाण्डौ, २२ बैशाख
मधेसी जनअधिकार फोरम नेपाल लोकतान्त्रिकको अध्यक्षमा विजयकुमार गच्छदारले उम्मेदवारी दर्ता गराउनुभएको छ । सो पार्टीको विराटनगरमा जारी अधिवेशनको तेस्रो दिन वुधवार उहाँले अध्यक्षमा उम्मेदवारी दर्ता गराउनुभएको हो ।Biajaya-Gachchhadar

उहाँको प्रस्तावक र समर्थकमा पाँच–पाँच जना छन् । प्रस्तावकमा सो पार्टीका उपाध्यक्ष भारतेन्दु मल्लिक, धनुषा अध्यक्ष उमाशङ्कर अरगरिया, काभ्रे अध्यक्ष गोविन्दबहादुर थापा, नवलपरासी अध्यक्ष सुभाष गिरी र केन्द्रीय सदस्य बाबुराम पोखरेल छन् ।

त्यसैगरी समर्थकमा चितवन जिल्ला अध्यक्ष जोखाप्रसाद चौंधरी, काठमाडौं अध्यक्ष रुद्रप्रसाद श्रेष्ठ, मोरङ अध्यक्ष भक्तिनाथ माझी, सुनसरी अध्यक्ष प्रदीप चौंधरी र केन्द्रीय सदस्य महेशदत्त रहेका छन् । सो पार्टीका ४२ केन्द्रीय सदस्य पदको निर्वाचन हुन लागेकामा समावेशीतर्फ २१ र खुलातर्फ २१ पदका लागि मनोनयनपत्र दर्ता भइसकेको छ ।

तीमध्ये आरक्षित पदमा मधेसीका चार, महिला, दलित (पहाडी), दलित (मधेसी), आदिवासी जनजाति (मधेसी) आदिवासी जनजाति (पहाडी), पिछडावर्ग र खसआर्यका लागि दुई दुई पद आरिक्षत गरिएको छ । एक(पद कर्णाली क्षेत्रका लागि आरक्षित गरिएको सूचना अधिकारी सुनिलरञ्जन सिंहले जानकारी दिनुभयो ।।