हिन्दु ॐकार भोलन्टियर्स नामक संस्थाले तिहार एवं नेपाल संवत ११३७ र छठ्पर्वको उपलक्ष्यमा आम सर्वसाधारणको नाममा शुभकामना व्यक्त गरेको छ । सो संस्थाका अध्यक्ष पदमराज पाण्डे र महासचिव दीपक सुवेदीले संयुक्त रूपमा जारी गर्नुभएको शुभकामना सन्देशमा सो कुरा व्यक्त गरिएको छ ।

%e0%a4%aa%e0%a4%a6%e0%a4%ae%e0%a4%b0%e0%a4%be%e0%a4%9c-%e0%a4%aa%e0%a4%be%e0%a4%a3%e0%a5%8d%e0%a4%a1%e0%a5%87शुभकामना सन्देशमा हाम्रा चाडपर्व अत्यन्त वैज्ञानिक, सामाजिक, सद्भावपरक र महान् रहेको, संसारले यसको अनुशरण गर्न थाल्नुले विश्वका सामु हामी नेपालीको शिर ठाडो बनाएको र हाम्रा संस्कृतिलाई राम्रो मानी उनीहरूले समेत यसको अनुशरण गर्नु हाम्रो लागि गौरवको कुरा भएको व्यक्त गरिएको छ । कुकुरपूजा, कागपूजा, गाईपूजा गर्नु तथा अन्य हाम्रा संस्कृतिका व्यवहारहरूलाई अप्नाउन थालेका समाचार यसको ज्वलन्त उदाहरण भएको बताइएको छ । स्मरण रहोस नेपाल स्थित विभिन्न विदेशी नियोज एवं विदेशमै समेत विदेशी व्यक्तित्त्वहरूले उपर्युक्त कार्य गरेको समाचार समाचारमा र विभिन्न सामाजिक सञ्जालमार्फत प्राप्त भएका थिए ।

सन्देशमा अगाडि ‘राजनीतिले हामीलाई शिर निउराउन पारे पनि धर्म, संस्कृति, संस्कार, कला, परम्परा एवं सभ्यताले हाम्रो शिर ठाडोपार्ने क्षमताप्रदान गरेको छ र यिनै विषयले हाम्रो राष्ट्रिय पहिचानको निर्माण पनि गरेको छ । जसलाई हामी कसैले पनि कदापि बिर्सन हुँदैन । यो पहिचान बाच्यो भने मात्रै हाम्रा अन्य पहिचान बाच्नसक्दछन् । दिपावलीको पावन अवसरमा यहीमर्म हामी सबै नेपालीलाई बोध हुनसकोस्’ भएिको छ ।

सन्देशको अन्तमा सो संस्थाको तर्फबाट सबै नेपालीका घरआगनीमा भित्रिसकेको तिहार–दिपावली २०७३, नयाँ वर्ष नेपाल संवत ११३७, छडपर्व आदिको शुभ उपलक्ष्यमा विभिन्न क्षेत्रमा संलग्न भएर विश्वका विभिन्न स्थानमा रहेका समस्त नेपाली आमावुवा, दिदीबहिनी, दाजुभाइ, सो संस्थाका देशविदेशमा रहेका सबै निकाय तथा सबै तहका भोलन्टियर्स कार्यकर्ता एवं आम सर्वसाधारण सबैमा उत्तरोत्तर प्रगति, सुस्वास्थ्य, दीर्घायु एवं आत्मोन्नतिको हार्दिक मङ्गलमय शुभकामना व्यक्त गरिएको छ ।