रबिन्द्र यादव

कार्तिक ६ नवलपरासी । नवलपरासीको कुडिया गाउँ विकास समिति मा अायोजित युवा सम्मेलनकाका वक्ताहरुले तराई मधेस मा जड बनाएर रहेको दाईजो प्रथाको अन्तय हुनुपर्ने मा जोड दिएका छन साथै धामीझाँक्री को नाममा अन्धविश्वास ,मानव बली, कुरीति रितीरिवाज जस्ता अमानवीय क्रियाकलाप हुँदै अाएको मा चिन्ता ब्यक्त गरेका छन । डेढ बर्ष अगाडि कुडिया गाविसको मर्चहवा गाउँमा धामीझाँक्री जस्ता अन्धविश्वासको नाममा दस बर्षिय बालकलाई बलि समेत दिइएको थियो ।

14808120_1058912130872877_1903437347_oहाल जिल्ला अदालत नवलपरासीले दोषी सबैलाई अाजिवन कराबासको सजाय सुनाएको छ । त्यसैले यसलाई जडै देखि निर्मुल पार्न युवाहरुको एकता हुनुपर्ने अावश्यकता रहेको बताएका छन्न । मधेस युवा उत्थान विकास मंच नवलपरासीले अायोजना गरेको युवा सम्मेलनमा मंचका अध्यक्ष धिरज त्रिपाठीको अध्यक्षता रहेको थियो भने कुडिया गाविसका तमलोपा एकाइ संयोजक रियाज अन्सारीको प्रमुख अतिथ्यता रहेको थियो ।

सो सम्मेलनमा मंचका उपाध्यक्ष युवराज मौर्या, सचिव रामेश्वर कोइरी, हरपुर का उप समितिका संयोजक दिपु जयसवाल, रमपुरवा उप समितिका संयोजक सुनिल पटवा, ठुलो खरेटवा उप समितिका संयोजक बाल गोविन्द यादव, भुजहवा उप समितिका संयोजक अम्मर यादव, पक्लिहवा उप समितिका उप संयोजक इसरायल अन्सारी लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।

त्यस्तै सम्मेलनले ब्रिजेश गुप्ता को अध्यक्षतामा ११ सदस्यीय कुडिया उप समिति गठन गरेको छ जसको उपाध्यक्ष मा साजिदा खातुन, सचिवमा मुनिल गुप्ता, कोषाध्यक्षमा सलिकुन खातुन लगायतका रहेका छन्न । मधेस युवा उत्थान विकास मंच नवलपरासीले जिल्लाको विभिन्न गाविसमा उप समिति गठन गर्दै जनचेतनामूलक कार्यक्रम गर्दै अाएको देखिन्छ ।