cpu

नेकपामा ३३ विभाग र प्रदेश नेतृत्व चयन (सूचिसहित)

काठमाडौं, ३१ साउन । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीको सचिवालय आज वसेको बैठकले ३३ विभाग तथा सात वटा प्रदेश कमिटीका इन्चार्ज तथा सह इन्चार्जहरूका टुङ्गो लगाएको छ ।

cpu

कसले कुन विभागको जिम्मा पाए :

. विदेश

प्रमुख-माधवकुमार नेपाल

उपप्रमुख- राम कार्की

. स्कुल

प्रमुख- ईश्वर पोखरेल

उपप्रमुख- देवेन्द्र पौडेल

.संगठन

प्रमुख-वामदेव गौतम

उपप्रमुख- जनार्दन शर्मा

. नीति तथा अध्ययन

प्रमुख- झलनाथ खनाल

उपप्रमुख- रामचन्द्र झा

. प्रचार

प्रमुख-नारायणकाजी श्रेष्ठ

उपप्रमुख- सूर्य थापा

. अर्थ तथा योजना

प्रमुख- सुरेन्द्र पाण्डे

उपप्रमुख- डोरप्रसाद उपाध्याय

.उद्योग तथा वाणिज्य

प्रमुख- राधा ज्ञवाली

उपप्रमुख- वामदेव क्षेत्री

. उपभोक्ता हित तथा आपुर्ति

प्रमुख-मातृका यादव

उपप्रमुख- बलराम बाँस्कोटा

९. कृषि तथा भूमिसुधार

प्रमुख- चक्रपाणि खनाल,

उपप्रमुख- हरि पराजुली

१०. कोष तथा आर्थिक व्यवस्थापन

प्रमुख- हरिबोल गजुरेल

उपप्रमुख- कृष्ण गोपाल श्रेष्ठ

११. खानेपानी तथा सरसफाइ

प्रमुख- बिना मगर

उपप्रमुख- ममता गिरी

१२. जलस्रोत, सिंचाइ तथा उर्जा 

प्रमुख- बर्षमान पुन

उपप्रमुख- पर्शुराम मेघी गुरूङ

१३. निर्वाचन विभाग

प्रमुख- प्रदीप ज्ञवाली

उपप्रमुख- खिमलाल देवकोटा

१४. न्याय कानुन तथा मानवअधिकार

प्रमुख- रघुजी पन्त

उपप्रमुख- मुक्तिनारायण प्रधान

१५. पर्यटन प्रर्वद्धन तथा नागरिक उड्ययन

प्रमुख- योगेश भट्टराई

उपप्रमुख- पासाङ शेर्पा

१६. प्रादेशिक मामला

प्रमुख- घनश्याम भुषाल

उपप्रमुख- परशु तामाङ

१७. पुस्तकालय 

प्रमुख- नारायणप्रसाद शर्मा

उपप्रमुख- ज्ञानबहादुर भुजेल

१८. भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात व्यवस्था

प्रमुख- रघुवीर महासेठ

उपप्रमुख- हरि अधिकारी

१९. युवा तथा खेलकुद

प्रमुख- टोपबहादुर रायमाझी,

उपप्रमुख- ठाकुर गैरे

२०. राजकीय मामिला तथा सुशासन

प्रमुख- रामबहादुर थापा  बादल

उपप्रमुख- गुरु बराल

२१. शिक्षा तथा मानव स्रोत विकास

प्रमुख- गिरिराजमणि पोखरेल

उपप्रमुख- विजय पौडेल

२२. वन तथा वातावरण

प्रमुख- शक्ति बस्नेत

उपप्रमुख- चुडामणि जंगली

२३. श्रम तथा रोजगार

प्रमुख-गोकर्ण बिष्ट

उपप्रमुख- रामेश्वर राय यादव

२४.संघीय संसद 

प्रमुख- सुवास नेम्वाङ

उपप्रमुख- देवप्रसाद गुरूङ

२५. समाज कल्याण

प्रमुख- केशवलाल श्रेष्ठ

उपप्रमुख- गोपाल ठाकुर

२६. सहकारी तथा गरिबी निवारण

प्रमुख- विष्णु रिमाल

उपप्रमुख- धर्मदत्त देवकोटा

२७. सहरी विकास 

प्रमुख- लेखराज भट्ट

उपप्रमुख- जगन्नाथ खतिवडा

२८. सामान्य प्रशासन

प्रमुख- लालबाबु पण्डित

उपप्रमुख- रेखा शर्मा

२९. साहित्य कला तथा संस्कृति

प्रमुख- मणि थापा

उपप्रमुख- बिष्णु रिजाल

३०.स्थानीय तह

प्रमुख- युवराज ज्ञवाली

उपप्रमुख- उर्मिला अर्याल

३१. स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

प्रमुख- राजेन्द्र पाण्डे

उपप्रमुख- अन्जना बिसंखे

३२. कृषि तथा भूमि सुधार

प्रमुख- चक्रपाणि खनाल

उपप्रमुख- हरि पराजुली

३३. कोष तथा आर्थिक

प्रमुख- हरिबोल गजुरेल

उपप्रमुख- कृष्णगोपाल श्रेष्ठ

 

About indreni Newsdesk